KIA Optima Sedan 2013 – platforma carQ.pl – Historia Pojazdu

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak dokładnie sprawdzić historię używanego samochodu przed jego zakupem? Dzięki platformie carQ.pl możesz to zrobić szybko i bezproblemowo! W dzisiejszym wpisie przyjrzymy się raportowi weryfikacji danych i historii pojazdu KIA Optima Sedan z 2013 roku, który został pobrany z tej właśnie platformy. Dowiesz się, jakie korzyści niesie ze sobą weryfikacja na carQ.pl oraz jak różni się od konkurencyjnych serwisów takich jak autoDNA, CarVertical, Vin-Info i CARFAX.

Historia marki i modelu – KIA Optima Sedan 2013

KIA Optima to samochód osobowy klasy średniej produkowany przez południowokoreańską markę KIA Motors. Model ten debiutował w 2000 roku, a prezentowany w raporcie egzemplarz pochodzi z 2013 roku, co oznacza, że ma już 10 lat. Jest to wersja sedan, napędzana benzynowym silnikiem 2.0 o mocy 121 kW (165 KM). Warto dodać, że Optima była produkowana od 2013 roku.

Korzyści dla użytkownika z weryfikacji na platformie carQ.pl

Weryfikując historię pojazdu na carQ.pl, użytkownik zyskuje dostęp do wielu istotnych informacji na temat samochodu, takich jak:

  • Przebieg pojazdu
  • Historia serwisowa
  • Liczba dotychczasowych właścicieli
  • Szkody pojazdu
  • Informacje o badaniach technicznych
  • Dane techniczne, takie jak moc silnika, rodzaj paliwa, wymiary czy zużycie paliwa

Te informacje są niezwykle cenne przy podejmowaniu decyzji o zakupie używanego samochodu, gdyż pozwalają uniknąć ewentualnych problemów związanych z nieznajomością historii pojazdu.

Prosta weryfikacja na carQ.pl dzięki skanerowi kodu Aztec

Jedną z największych zalet korzystania z carQ.pl jest prosta i szybka weryfikacja samochodu za pomocą skanera kodu Aztec. W przeciwieństwie do konkurencyjnych serwisów, takich jak autoDNA, CarVertical, Vin-Info czy CARFAX, nie musisz wpisywać numeru VIN ani kupować raportu, aby poznać podstawowe informacje na temat pojazdu. Wystarczy zeskanować kod Aztec, a carQ.pl automatycznie wygeneruje raport z wszystkimi potrzebnymi danymi.

Dzięki platformie carQ.pl możemy łatwo i szybko sprawdzić historię pojazdu, korzystając ze skanera kodu Aztec. W porównaniu z konkurencyjnymi serwisami, takimi jak autoDNA, CarVertical, Vin-Info i CARFAX, na carQ.pl nie musimy wpisywać numeru VIN ani kupować raportu, aby poznać podstawowe informacje o pojeździe.

Raport zawiera również informacje na temat ewentualnych szkód w przeszłości. W 2016 roku auto miało szkodę o wartości 10 000 zł – 15 000 zł, a w 2018 roku – o wartości 3 000 zł – 3 500 zł. Dzięki tym informacjom potencjalny nabywca może zwrócić uwagę na te elementy podczas oględzin samochodu.

Korzystając z platformy carQ.pl, zyskujemy również dostęp do danych o przebiegu pojazdu, co jest istotne przy ocenie stanu technicznego auta. W momencie ostatniej kontroli drogowej (20.08.2022), KIA Optima Sedan miało przebieg 143 186 km. Obecnie szacowany przebieg wynosi około 151 996 km.