Poznań Motor Show 2023 – emocje, nowości i wiedza na wyciągnięcie ręki

Poznań Motor Show to jedno z najważniejszych wydarzeń motoryzacyjnych w Europie, które od wielu lat dostarcza niezapomnianych emocji dziesiątkom tysięcy zwiedzających. Targi motoryzacyjne w Polsce i na świecie każdego roku gromadzą rzesze miłośników branży automotive i motorcycle. Wydarzenie to oferuje bogatą ekspozycję złożoną z 6 stref tematycznych – samochodową, motocyklową, super-cars, e-mobility, caravaningową oraz detailingu.

W tegorocznej edycji Poznań Motor Show, która potrwa cztery dni, od 30 marca do 2 kwietnia 2023 roku na Międzynarodowych Targach Poznańskich, uczestnicy będą mogli zwiedzić ekspozycję przygotowaną przez ponad 100 marek i wystawców, w tym przedstawicieli wiodących i najbardziej rozpoznawalnych marek motoryzacyjnych. Wydarzenie uzupełnią liczne pokazy motocyklowego stuntu, prelekcje, konkursy oraz spotkania z gwiazdami.

Jeśli planujesz zakup samochodu po udziale w Poznań Motor Show, warto sprawdzić produkty oferowane przez platformę carQ.pl – jedynego dostawcę raportów historii pojazdu w Europie i USA na podstawie numeru rejestracji. Weryfikacja danych i historii pojazdu może pomóc Ci ustrzec się przed dodatkowymi kosztami związanymi z zakupem auta z nieznaną przeszłością. Serwis dostępny jest 24/7 przez cały rok – wystarczy dostęp do Internetu i numer rejestracji lub VIN pojazdu, który chcesz sprawdzić.

Dzięki carQ.pl nie tylko uzyskasz szczegółowy raport historii pojazdu, ale także będziesz mógł skorzystać z generatora umów kupna-sprzedaży, który ułatwi i przyspieszy proces transakcji. Zapewnij sobie i swojemu kontrahentowi bezpieczeństwo i przejrzystość transakcji, dbając o każdy szczegół formalności, korzystając z usług carQ.pl.

Podczas Poznań Motor Show 2023 w dniach 30.03-2.04 zostanie zaprezentowana po raz pierwszy w Polsce Volkswagen ID.3, nowa generacja samochodu elektrycznego.

Samochód będzie eksponowany przez jednego z dealerów marki Volkswagen, Grupę Cichy-Zasada, i będzie w nowym kolorze lakieru – Dark Olivine Green. Volkswagen ID.3 został gruntownie zaktualizowany, a modyfikacje dotyczyły nadwozia, które teraz ma bardziej wyraziste kształty oraz wnętrza, w którym zastosowano więcej materiałów pochodzących z recyklingu i całkowicie zrezygnowano z surowców pochodzenia zwierzęcego.

ID.3 jest jednym z dziesięciu modeli z napędem elektrycznym, jakie Volkswagen wprowadzi na rynek do 2026 roku. Nowy samochód jest standardowo wyposażony w wiele systemów łączności, takich jak instalację telefoniczną Comfort i funkcję AppConnect, a także w dwa wyświetlacze, jeden za kierownicą o przekątnej 5,3 cala, a drugi jako ekran systemu nawigacji o przekątnej 12 cali. ID.3 będzie wyposażony w silnik o mocy 204 KM i będzie dostępny z dwoma pojemnościami akumulatora – 58 lub 77 kWh netto.

Prezentowany podczas Poznań Motor Show egzemplarz będzie wyposażony w opcjonalne matrycowe reflektory IQ.LIGHT, system audio BeatsAudio i inne.